Twitter Zastavte Putina je nová akcia, ktorá ma označiť všetkých šialencov podporujúcich vojnu na Ukrajine. Na Slovensku musíme označiť takto všetky proruské weby ako hlavne spravy a poslať ich do basy alebo do Ruska navždy! Twitter v pondelok 28.2. 2022 oznámil, že začne pridávať označenia k tweetom obsahujúcim obsah z webových stránok ruských štátnych médií, keďže veľké technologické spoločnosti sú pod zvýšeným tlakom, aby zakázali obsah z predajov spojených s Kremľom.

Akcia Zastavte Putina, proruskú propagandu, zmanipulované médiá ruským Sputnikom

Označenia, ktoré obsahujú oranžový výkričník, sa automaticky použijú na každý tweet, ktorý obsahuje odkaz z označených webových stránok médií pridružených k ruskému štátu. Spoločnosť tiež prestane odporúčať tweety s týmito odkazmi a zablokuje ich zobrazovanie v „Top Search“.

Twitter označoval účty štátnych médií už roky, ale väčšinu odkazov na štátne médiá zdieľajú skôr jednotlivci než oficiálne účty predajní, čo podľa spoločnosti viedlo k posunu. Od minulotýždňovej invázie Twitter tvrdí, že zaznamenal viac ako 45 000 tweetov denne od jednotlivcov, ktorí tieto odkazy zdieľali.

„Keďže ľudia na Twitteri hľadajú dôveryhodné informácie o ruskej invázii na Ukrajinu, chápeme a berieme našu úlohu vážne,“ napísal v pondelok na Twitteri Yoel Roth, vedúci oddelenia integrity webu na Twitteri.

„Náš produkt by mal uľahčovať pochopenie toho, kto stojí za obsahom, ktorý vidíte a aké sú jeho motivácie a zámery.“

Twitter plánuje v najbližších týždňoch začať pridávať štítky štátom podporovaným médiám z iných krajín. Twitter pripája štítky k tweetom už viac ako dva roky v snahe upozorniť používateľov na zmanipulované médiá alebo príspevky, ktoré porušujú jeho zásady týkajúce sa volieb a COVID-19.

Facebook, Google a YouTube cez víkend oznámili plány na zastavenie monetizácie ruských štátnych médií. Twitter zastavil reklamu z ruských štátnych médií Sputnik a RT v roku 2017 po ruských dezinformačných operáciách na sociálnych sieťach vo voľbách v roku 2016. V roku 2019 zastavil všetku štátom podporovanú mediálnu reklamu. Microsoft v pondelok uviedol , že „prijme nové kroky na zníženie vystavenia ruskej štátnej propagande“ tým, že ľuďom sťaží nájdenie RT a Sputnik na svojom vyhľadávači Bing a odstráni aplikácie. z jeho obchodu a zákaz reklám v týchto predajniach.


IMHO, Zelenskyj na rokovanie s rusmi ani nemal isť! Rus bude teraz preťahovať rokovania do nekonečna a medzitým bombardovať Ukrajinu bez mihnutia oka. Nikdy never rusovi, ani nos medzi očami!