Výber najlepšieho hydratačného prípravku pre letnú sezonu 2020 podľa zákazníkov. Vyhrávajú samozrejme tie s dlhším účinkom 24 hodín až 72 hodín, tzv. long lasting. Kvalitný hydratačný prípravok na pleť pre letnú sezónu pomáha hydratovať vonkajšie vrstvy pokožky a zameriava sa na všetky základné problémy. Môže tiež pomôcť obnoviť prirodzenú bariéru proti vlhkosti v suchej pokožke alebo zabrániť upchatiu pórov v mastnej a náchylnej pokožke. Ale a toto je veľké „ale“, váš hydratačný krém je taký dobrý, ako spôsob akým ho používate. Dokonca aj tie najslávnejšie, najmodernejšie zvlhčovače môžu spôsobiť viac problémov, ak sa používajú v nesprávnom období.

Všetky zvlhčovače nie sú rovnaké. Ak je počasie obzvlášť chladné a veterné, bohatý krémový dodáva pokožke mimoriadnu hydratáciu a ochranu, ktorú potrebuje. Táto rovnaká formula však môže za horúceho počasia sedieť príliš silno na koži, čo jej dodáva mastný pocit a často vedie k zašpineným a upchatým pórom. Namiesto toho sa rozhodnite pre ľahký zvlhčovač, ako je gél.

Menšia zbierka, ktorú som našiel na internete od odborníkov, ktorí roky predávajú kozmetické pripravky. Poradie obľúbenosti pre tento rok je podľa nich nasledovné:

Pre normálnu pokožku:

1. Vynikajúcou voľbou pre každodenné použitie je denný krém Clarins Multi-Active Jour Antioxidant Day Cream-Gel, ktorý má krásnu ľahkú textúru. Obsahuje prospešné antioxidanty a pomáha predchádzať predčasnému starnutiu a zlepšuje žiariný vzhľad pleti.

Clarins Multi-Active Jour Antioxidant Day Cream-Gel

2. Thalgo Hydra-Marine 24 hodinový gélový krém. Tento ľahký gélový krém hydratuje pokožku jemnou, nemastnou sviežosťou. Ideálne pre bežné až kombinované typy pleti.
 Thalgo Hydra-Marine 24

3. Darphin Hydraskin Light Gel Cream. Osviežujúci, ľahký gélový krém pre normálne až kombinované typy pleti, ktorý pokožku hydratuje, aby ju udržal hladkú a pružnú. Poskytuje dlhodobú úľavu od dehydratácie.
darphin moisturisers hydraskin light gel cream

Pre suchú a dehydratovanú pokožku.
Vyhľadajte gélové formulácie, ktoré poskytujú viac hydratácie ako tekutina, ale ľahšiu textúru ako krém. 3 obľúbené:

1. Clinique Moisture Surge 72 Hour Auto Replenishing Hydrator, ktorý krásne sedí na pokožke a zároveň má dostatok energie na to, aby udržal sucho na uzde.

clinique moisturisers moisture surge 72 hour

2. Payot Paris Hydra 24+ gélový krém Sorbet. Extrémne zmyslový, svieži a hodvábny gélový krém na zotavenie, ktorý je ľahký a nemastný a zaisťuje okamžitý pocit sviežosti.
payot paris hydra 24 gel creme

3. Hydratačný gél Biotherm Aquasource intenzívne regenerujúci 50 ml. Pokožka zanecháva obnovenú pleť, ktorá svieti. O starostlivosť sa stará aj o najviac dehydratovanú pokožku.
biotherm aquasource intense regenerating moisturizing gel

Pre mastnú pleť:

1. Najlepšou voľbou pre mastnú pleť je Estée Lauder DayWear Matte, ktorý urobí všetko. Reguluje olej až na osem hodín a obohacuje pokožku o antioxidanty.

estee lauder daywear matte oil control

2. Hydratačný prostriedok Clinique Pep-Start. Tento ľahký hydratačný krém je dokonalý samostatne alebo s make-upom, znižuje povrchový lesk pokožky a pomáha redukovať póry a suché čiary.
clinique pep start hydroblur moisturizer

3. Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel. Pokožka je posilnená a obnovená rovnováha vlhkosti bez zanechania mastných zvyškov.

clinique moisturisers dramatically different moisturizing gel pump

Pre starnúcu pleť: tzv “mature” chcete zvlhčovač, ktorý vykonáva viac ako jednu prácu. Zrelá pokožka je tenšia a chýba jej rovnaká hladina elastínu ako v skorších fázach života, takže je pravdepodobnejšie vytváranie jemných liniek, vrások a pigmentácie. Aj keď neexistuje žiadny produkt, ktorý dokáže úplne zvrátiť príznaky starnutia (prajeme si, že ?!), určite vám môže pomôcť uistiť sa, že každý krok vašej starostlivosti o pleť sa zameriava na rovnaké problémy. 3 obľúbené:

1. Nemôžete poraziť Elemis Pro-Collagen Marine Cream, najpredávanejší allbeauty. Hodvábny nemastný krém, ktorý sa ľahko vstrebáva do pokožky, viditeľne zlepšuje jemné vrásky a vrásky, pričom poskytuje potrebnú podporu letnej hydratácie.

elemis anti ageing pro collagen marine cream anti wrinkle

2. Elizabeth Arden Visible Difference. Kyselina hyalurónová dokáže zmierniť výskyt jemných línií a vrások, extrakt z hubových stromov napína póry a vitamín E zjemňuje a chráni pokožku.

elizabeth arden moisturisers visible difference replenishing

3. Clarins Extra Firming Day Cream. Tento hydratačný denný krém s pridanou ochranou SPF chráni pred škodlivými účinkami UV žiarenia.

clarins extra firming day cream spf15

Výber najlepšieho hydratačného krému pre letnú sezónu 2020 už záleži len na vašej pokožke, peňaženke. Informáciu vám poskytli anglické weby.