Interné SSD disky Sabrent 1TB Rocket Q4 Nvme PCIe 4.0 M.2 2280 s chladičom ponúkajú všetky výhody technológie flash diskov s rozhraním PCIe Gen4.0 x4. Na základe flash pamäte TLC NAND môžu výkonové rýchlosti dosiahnuť až 4 700 MB /s (čítanie) a 1 800 MB / s (zápis) pomocou základnej dosky PCIe Gen4.

Interný SSD disk Sabrent Sabrent 1TB Rocket Q4 Nvme PCIe 4.0 M.2 bol vyvinutý s rozhraním PCIe 4.0, ktoré umožňuje rýchlosť až 3 700 MB / s (čítanie) a 1 800 MB / s (zápis), a je teda výrazne rýchlejší ako PCIe 3.0.

Na využitie týchto rýchlostí sa VYŽADUJE základná doska PCIe Gen4. Inak bude rýchlosť s PCIe Gen 3 maximálna 3 300 MB / s.

Interný SSD disk Sabrent 1TB Rocket Q4 Nvme PCIe 4.0 M.2 2280 je spätne kompatibilný s PCIe 3.0. Vďaka základnej doske Gen 3 PCIe možno dosiahnuť rýchlosť až 3300 MB / s (čítanie) a 3300 MB / s (zápis).

Interný SSD Nvme M.2 disk, PCIe s chladičom

Pri inštalácii disku NVMe PCIe 4.0 SSD priamo na základnú dosku PCIe Gen4 je potrebný chladič, ktorý odvádza teplo generované extrémnymi rýchlosťami disku, aby sa zabránilo tepelnému škrteniu a maximalizoval sa výkon.

Interné SSD Sabrent 1TB Rocket Q4 Nvme PCIe 4.0 M.2 2280 s chladičom ponúka všetky výhody technológie flash diskov s rozhraním PCIe Gen4.0 x4.

Charakteristika:

Rozhranie NVMe M.2 PCIe Gen4 x4.

V súlade s PCIe 4.0 / NVMe 1.3.

Podpora správy napájania pre APST / ASPM / L1.2.

Podporuje príkazy SMART a TRIM.

Podporuje rozhrania ONFi 2.3, ONFi 3.0, ONFi 3.2 a ONFi 4.0.

Pokročilé vyrovnanie opotrebenia, správa zlých blokov, kód na opravu chýb a nadmerné zabezpečenie

Predinštalovaný chladič Rocket NVMe.

Aktualizovateľný firmvér

Chladič
Recenzia

Pri hľadaní rýchleho systémového SSD pre nový Ryzen 9-X570 som „narazil“ na tento PCIe 4.0 SSD.
Výrobca bol pre mňa – ako asi väčšina z tu – úplne neznámy. To isté platí pre príslušné nemecké jazykové špecializované médiá, v ktorých sa táto značka, až na jednu alebo dve výnimky, nezmieňuje ani netestuje a je takmer potrestaná za následné ignorovanie. Našťastie po krátkom vyhľadávaní Google nájdete články a recenzie na SSD disky Gen4 od spoločnosti Sabrent v angličtine.

Takže inteligentný, zistil to dobre a objednal. A čo k tomu povedať: Skutočný výkon PCI 4.0 (samozrejme správna základná doska, napríklad s čipovou sadou X570) za štíhlu cenu! Žiadne reklamné kampane, ktorých náklady sa pripočítavajú k cene, žiadne prehnané chladiče, za ktoré si človek priplatí, a žiadna značka, ktorá tiež stojí navyše. Jednoducho spravodlivý pomer ceny a výkonu s prakticky rovnakým výkonom ako všetky disky SSD PCIe 4.0, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii od hlavných značiek.

Zatiaľ tiež neboli zistené žiadne vlámačky, je však plná iba z 25%. Ak sa podrobnejšie pozriete na testy, obrázky a informácie na internete, môžete zreteľne vidieť, že rozloženie tohto disku SSD, aj v súčasnosti, technicky (doska plošných spojov, radič Phison a výrobca pamäťových čipov) so všetkými súčasne pracujúcimi diskami Gen4 dostupné zo zápasov ostatných súťažiacich. Preto odo mňa absolútne a jasné odporúčanie na kúpu.