Recenzia fotoaparátu Fujifilm X-H2S. Fujifilm X-H2S je doposiaľ najschopnejší hybridný video/fotografovanie spoločnosti: 26MP X-mount bezzrkadlovka postavená na stohovanom CMOS snímači. Dokáže snímať fotografie rýchlosťou až 40 snímok za sekundu (15 snímok za sekundu s mechanickou uzávierkou) a snímať 6,2K video s plným snímačom alebo 4K rýchlosťou až 120 snímok za sekundu. Ako by ste očakávali, jeho automatické zaostrovanie bolo výrazne posilnené, s rozpoznávaním objektu a vylepšeným sledovaním.

Recenzia fotoaparátu Fujifilm X-H2S, Dámska obuv Puma

Dodatočné „S“ v názve X-H2S naznačuje, že ide o sesterský model, ale zatiaľ nie je jasné, ako sa bude dôraz medzi týmito dvoma modelmi líšiť. X-H2S má pokročilejšie špecifikácie videa ako ktorýkoľvek predchádzajúci model Fujifilm a spoločnosť hovorí, že „S“ znamená rýchlosť. Spoločnosť Fujifilm uviedla, že bude k dispozícii aj model X-H2 s 40MP BSI snímačom.

Fujifilm X-H2S má odporúčanú cenu 2499 dolárov. Batériový grip VG-XH s dvomi batériami stojí 399 dolárov, zatiaľ čo skrutkovací ventilátor stojí 199 dolárov. Grip na prenos súborov za cenu 999 USD. Ako sme videli na iných nedávnych špičkových fotoaparátoch, prijatie stohovaného snímača CMOS prináša výrazné zvýšenie rýchlosti odčítania údajov fotoaparátu. V tomto prípade to nielen umožňuje fotoaparátu zachytiť obrázky v plnom rozlíšení rýchlosťou až 40 snímok za sekundu, ale tiež zvyšuje frekvenciu, akou môže snímač poskytovať údaje pre výpočty AF.

Fujifilm hovorí, že stohovaná verzia 26MP X-Trans snímača je 3,6x rýchlejšia ako jednovrstvový BSI dizajn v X-T3 a 4 a že nový X-Processor 5 je o 65% rýchlejší ako predchádzajúca generácia procesora. Spoločne toto párovanie umožňuje rýchlejšie snímanie, rýchlejšie a sofistikovanejšie AF, video pri vyšších snímkových frekvenciách a s menšou rolovacou uzávierkou (dokonca aj pri čítaní snímača s väčšou bitovou hĺbkou).

K dispozícii je tiež nová mechanická uzávierka. To stále poskytuje maximálnu rýchlosť sériového snímania 15 snímok za sekundu a maximálnu rýchlosť 1/8 000, ale teraz je hodnotená tak, že vydrží 500 000 záberov. Rovnako ako u predchádzajúcich fotoaparátov X môžete fotoaparát nastaviť tak, aby prepínal medzi plne mechanickou, elektronickou prvou clonou a plne elektronickým v príslušných bodoch, alebo manuálne vybrať typ uzávierky.

K dispozícii je aj dostatočne veľká vyrovnávacia pamäť na prispôsobenie tejto rýchlosti: fotoaparát dokáže snímať 184 JPEG alebo 175 Raw pri 40 fps a viac ako 1000 JPEG v režimoch 30 fps alebo 15 fps a 400 Raw pri tejto nižšej rýchlosti. X-H2S získava schopnosť zachytávať 10-bitové súbory HEIF namiesto iba 8-bitových JPEG. Nezvyčajne však neexistuje možnosť kombinovať tento režim s režimom gama HDR, ako je profil HLG, ktorý X-H2S ponúka v režime videa. To znamená, že môžete snímať iba štandardné obrázky DR, nie obrázky HDR na prehrávanie na širších 10-bitových displejoch DR, čím by sa lepšie využila možnosť snímania 10-bitových obrázkov.

Možnosť opätovného spracovania Raw vo fotoaparáte vám umožňuje generovať súbory HEIF z Raw, ale opäť neexistuje spôsob, ako vytvoriť súbor, ktorý skutočne využíva dodatočnú bitovú hĺbku (alebo bitovú hĺbku moderných displejov). K dispozícii je tiež možnosť prevodu HEIF na JPEG, ak zistíte, že potrebujete ďalšiu kompatibilitu, ktorú prináša JPEG.

X-H2S prináša ďalšie vylepšenia systému automatického zaostrovania Fujifilm a spôsob jeho fungovania je teraz oveľa viac podobný najnovším fotoaparátom Canon, Sony a Nikon. Sledovanie objektu je oveľa vylepšené, oveľa húževnatejšie sa priľne k objektu, ale čo je rovnako dôležité, fotoaparát teraz používa vami vybraný bod AF alebo pole sledovania AF na výber, ktoré tváre sa majú sledovať, ak máte zapnutú detekciu tváre/očí.

Ide o veľmi rýchly a jednoduchý spôsob práce a znamená to, že už nemusíte zvažovať, či vyvolať detekciu tváre/očí: fotoaparát ju použije, ak váš objekt náhodou rozpozná ako tvár.

Fotoaparát nakreslí okolo tvárí, ktoré nájde na scéne, sivý rámček a rozsvieti tieto rámčeky žltou farbou, ak sú dostatočne blízko k bodu AF, že na ne zaostrí, ak začnete zaostrovať. Nemôžete nastaviť, ako blízko musí byť tvár k zvolenému bodu AF, aby ju fotoaparát uprednostnil, ale ak zistíte, že je príliš náchylná na preskočenie na tvár v blízkosti, môžete jej priradiť tlačidlo na prepínanie detekcie tváre/očí. zapnutie a vypnutie.

S aktuálnym firmvérom sme zistili, že X-H2S je stále trochu náchylný na falošné pozitíva (namierením fotoaparátu pod moje nohy, fotoaparát bol presvedčený, že moji brogues majú tváre), ale to je zvyčajne prchavé a nemalo by to prekážať zaostrenia na vybraný predmet.

Automatické zaostrovanie na rozpoznávanie predmetov

Rovnako ako väčšina ostatných značiek, aj najnovšia generácia fotoaparátov X-series získava sériu režimov rozpoznávania objektov. Ako sme nedávno videli na niekoľkých fotoaparátoch, režimy rozpoznávania tváre/očí sú oddelené od ostatných režimov rozpoznávania predmetov. Detekciu tváre/očí nemôžete používať súčasne s režimami rozpoznávania predmetov, takže ich bolo možné skombinovať do jednej funkcie.

Keďže sú oddelené, budete musieť priradiť dve tlačidlá, ak chcete mať možnosť prepínať detekciu tváre/očí a tiež mať rýchly prístup k režimom rozpoznávania objektu (ak máte vybratý režim detekcie objektu, zapnite detekciu očí , fotoaparát znovu nezapne detekciu objektu, keď detekciu očí opäť vypnete).

Nastavením tlačidla na prístup k detekcii objektu sa zapína a vypína: budete musieť prejsť do ponúk, aby ste zmenili typ objektu, ktorý fotoaparát hľadá.

Pôvodný X-H1 predstavoval veľký krok vpred pre video v sérii X, v neposlednom rade kvôli zahrnutiu stabilizácie obrazu v tele. Tento vývoj pokračoval, pričom X-T4 ponúka stabilizáciu a 10-bitové 4K snímanie až do 60p. X-H2S posúva veci odtiaľto výrazne ďalej, pridáva interné možnosti snímania ProRes a umožňuje vám snímať 10-bitové 4:2:2 alebo 4:2:0 podľa vášho výberu All-I alebo LongGOP, pre všetky jeho štandardné rozlíšenia a snímkové rýchlosti.


Dámska obuv Puma na pravidelnú chôdzu, vychádzku, venujte častej chôdzi dôležitý význam


X-H2S tiež pridáva možnosť nahrávať 4-kanálový zvuk a pridáva možnosti snímania s plným snímačom 3:2 s „otvorenou bránou“. Pravdepodobne najvýrečnejším znakom toho, že je navrhnutý tak, aby fungoval ako pre fotografov, tak aj pre kameramanov, je však voliteľný modul chladiaceho ventilátora, ktorý možno naskrutkovať na zadnú stranu fotoaparátu, čím sa predĺžia časy nahrávania