Notebook a procesrom AMD Ryzen 7 Lenovo IdeaPad 1 15ALC7. V neustále sa vyvíjajúcom svete notebookov spoločnosť Lenovo neprestáva zapôsobiť na rad zariadení, ktoré vyhovujú rôznym potrebám a rozpočtom. Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 je ukážkovým príkladom záväzku spoločnosti poskytovať cenovo dostupné a zároveň schopné notebooky na každodenné použitie.

Notebook AMD Ryzen 7 Lenovo IdeaPad 1 15ALC7

Kvalita dizajnu a konštrukcie

Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 sa môže pochváliť elegantným a minimalistickým dizajnom, typickým pre estetiku Lenovo. Jeho šasi je vyrobené z odolného plastu, ktorý pomáha udržiavať nízku hmotnosť bez obetovania odolnosti. Tento notebook s hmotnosťou približne 1,6 kg (3,5 libier) a hrúbkou 19,9 mm je vysoko prenosný, vďaka čomu je ideálnym spoločníkom pre študentov a profesionálov, ktorí sú neustále v pohybe.

Notebook je vybavený 15,6-palcovým displejom s tenkými rámikmi, ktorý poskytuje moderný vzhľad a pohlcujúcejší zážitok zo sledovania. Na klávesnici sa pohodlne píše, s dobre rozmiestnenými klávesmi a slušným zdvihom, zatiaľ čo touchpad je citlivý a podporuje viacdotykové gestá, čo zlepšuje celkový používateľský zážitok.

AMD Ryzen 7 5700U, 15.6″ IPS antireflexný 1920 × 1080, RAM 16GB DDR4, AMD Radeon Graphics, SSD 1000GB, numerická klávesnica, webkamera…

Displej
Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 je vybavený 15,6-palcovým Full HD (1920 x 1080) displejom. Toto rozlíšenie zaisťuje ostrý a jasný obraz vhodný na pracovné aj zábavné účely. Panel TN, aj keď neponúka rovnakú úroveň presnosti farieb a pozorovacích uhlov ako panel IPS, stále poskytuje uspokojivý výkon pre každodenné úlohy. Úrovne jasu sú dostatočné na použitie v interiéri, aj keď viditeľnosť vonku môže byť pri priamom slnečnom svetle obmedzená.

Notebook AMD Ryzen 7 Lenovo IdeaPad 1 15ALC7, Komplexný prehľad

Výkon
Pod kapotou Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 poháňa procesor AMD Ryzen 7 5700U. Tento štvorjadrový procesor, ktorý je súčasťou série Ryzen 5000, je známy svojim vynikajúcim výkonom v lacných notebookoch. So základnou rýchlosťou 2,6 GHz a zosilnenou frekvenciou až 3,8 GHz zvládne Ryzen 3 5300U jednoducho multitasking a každodenné počítačové úlohy.

Procesor dopĺňa 8 GB operačnej pamäte DDR4 RAM, ktorá zaisťuje plynulý chod aj pri súčasnom spustení viacerých aplikácií. Pre ukladanie dát notebook obsahuje 1TB SSD, ktorý poskytuje nielen dostatok priestoru pre dokumenty, mediálne súbory a softvér, ale tiež výrazne zlepšuje celkovú odozvu systému a časy spúšťania v porovnaní s tradičnými HDD.

Grafika
Grafické úlohy zvláda integrovaná grafika AMD Radeon Graphics v Ryzen 3 5300U. Aj keď nie je určený pre špičkové hry alebo intenzívnu prácu s grafickým dizajnom, je viac než schopný zvládnuť bežné hry, prehrávanie HD videa a základné úpravy fotografií. Pre používateľov so skromnými grafickými nárokmi bude tento integrovaný GPU viac než postačujúci.

Konektivita
Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 ponúka slušnú škálu možností konektivity. Obsahuje:

Porty USB: Dva porty USB 3.2 Gen 1 a jeden port USB 2.0 na pripojenie periférnych zariadení.
Port HDMI: Umožňuje jednoduché pripojenie k externým displejom alebo projektorom.
Zvukový konektor: Kombinovaný zvukový konektor pre slúchadlá a mikrofóny.
Čítačka kariet MicroSD: Užitočná na rozšírenie úložiska alebo prenos súborov z iných zariadení.
Wi-Fi a Bluetooth: Notebook podporuje Wi-Fi 5 (802.11ac) a Bluetooth 5.0, čo zaisťuje spoľahlivé bezdrôtové pripojenie.
Tieto možnosti poskytujú flexibilitu potrebnú pre rôzne potreby pripojenia, či už na prácu alebo zábavu.

Životnosť batérie

Životnosť batérie je pri prenosných zariadeniach rozhodujúcim faktorom a Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 si v tomto oddelení vedie pomerne dobre. Notebook je vybavený 42Wh batériou, o ktorej Lenovo tvrdí, že dokáže vydržať až 8 hodín na jedno nabitie. Pri používaní v reálnom svete sa to bude líšiť v závislosti od vykonávaných úloh. Pri nenáročnom až strednom používaní, ako je prehliadanie webu, spracovanie textu a prehrávanie médií, môžete očakávať výdrž batérie približne 6 až 7 hodín.

Zvuk
Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 obsahuje duálne stereo reproduktory s podporou Dolby Audio. Aj keď kvalita zvuku nie je výnimočná, je dostatočná na bežné počúvanie, videohovory a sledovanie videí. Reproduktory poskytujú čistý zvuk, ale chýbajú im hlboké basy a nemusia byť dostatočne hlasné pre hlučné prostredie. Pre lepší zvukový zážitok sa odporúča použiť slúchadlá alebo externé reproduktory.

Softvér a funkcie

Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 sa dodáva s predinštalovaným systémom Windows 11 Hoem, ktorý ponúka moderný a užívateľsky prívetivý operačný systém. Windows 11 prináša rôzne vylepšenia a funkcie vrátane prepracovanej ponuky Štart, vylepšených virtuálnych plôch a lepšej integrácie s Microsoft Teams.

Lenovo tiež obsahuje časť vlastného softvéru, ako napríklad Lenovo Vantage, ktorý pomáha spravovať aktualizácie systému, nastavenia a diagnostiku. Tieto doplnky zlepšujú používateľskú skúsenosť tým, že poskytujú nástroje na optimalizáciu výkonu a údržbu zariadenia.

Cena a hodnota
Jedným z výnimočných aspektov Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 je to cenová dostupnosť. Je umiestnený ako notebook základnej úrovne a ponúka vynikajúcu hodnotu za peniaze, pričom kombinuje solídny výkon, slušný displej a dobrú kvalitu zostavenia za konkurencieschopnú cenu. Je ideálnou voľbou pre študentov, profesionálov a príležitostných používateľov, ktorí potrebujú spoľahlivý notebook na každodenné úlohy bez toho, aby zbankrotovali.