Najlepšie DAB rádio v roku 2022: špičkové digitálne rádiá poskytujú oveľa lepšiu kvalitu zvuku ako AM alebo FM rádio. Rádiové vlny majú vo všeobecnosti veľkú kompresiu, ale mnohé rozhlasové stanice majú spolu s vežami aj digitálne vysielače, čo znamená, že ich program môžete počúvať vo vyššej, nekomprimovanej kvalite zvuku. A DAB rádiá sú zariadenia na to.

Najlepšie DAB rádio 2022, špičkové digitálne rádio na nákup

Hoci nie všetky stanice majú digitálne vysielače, čo znamená, že s DAB rádiom môžete mať k dispozícii menej staníc, budete odmenení kvalitou nekomprimovaného zvuku. Okrem toho, DAB rádio nepotrebuje internetové pripojenie ani Wi-Fi na získanie týchto digitálnych streamov, pretože získavajú signál priamo z týchto digitálnych vysielačov. To znamená, že digitálne rádio si môžete vziať a používať takmer kdekoľvek.

Najlepšie DAB rádiá majú v našich životoch stále veľké miesto, a to aj napriek nárastu popularity inteligentných reproduktorov a Bluetooth boxov. V skutočnosti je pre mnohých nevyhnutným spoločníkom, či už potrebujú niečo v kuchyni, na záhrade alebo na pláži. Nájdete tu prenosné, vreckové DAB rádiá, ktoré si môžete vziať z domu – a možno aj na kriket. A čo viac, mnohé z nich sú vybavené mono a stereo poliami, prístupom k internetovým rádiovým staniciam a dokonca aj bezdrôtovým Bluetooth streamovaním, čo znamená, že niektoré môžu slúžiť ako váš prenosný reproduktor.


Veľké puzzle vintage scenery: Winter scenery 1000 Pieces Jigsaw Puzzles


Otestovali mnoho DAB rádií, pričom každé z nich sme vyskúšali a použili v našom každodennom živote. Či už teda hľadáte slušne znejúce DAB rádio do kuchyne, rádio s budíkom na nočný stolík alebo prenosné rádio, ktoré si môžete vziať na cesty, máme pre vás tú najlepšiu voľbu bez ohľadu na váš rozpočet. Tu sú najlepšie DAB rádiá, ktoré si dnes môžete kúpiť.

1. Roberts Revival RD70
„Bezdrôtový“ pre vašu kuchyňu v štýle 50. rokov, ktorý slúži aj ako reproduktor Bluetooth
Najlepšie DAB rádio 2022, špičkové digitálne rádio na nákup
2. Sony XDR-P1
DAB rádio vo veľkosti telefónu pre domácnosť, záhradu a cestovanie. Sony XDR-P1 je vreckové a na jedno nabitie internej batérie vydrží približne 15 hodín, ľahko sa používa a zmestí sa do vášho horného vrecka. Je k dispozícii v čiernej a bielej farbe, má otvor na slúchadlá a malý 1,5 W mono reproduktor, ktorý je ideálny pre hlasové rádio, aj keď nie až taký dobrý pre hudbu. Je to tiež dizajnová výhra, so štýlovo odlišným oranžovým podsvietením a jemným výklopným stojanom, ktorý ho udrží stabilný na povrchu.

Možno jeho malé tlačidlá budú niektorým používateľom robiť problémy, ale pre fanúšikov hovorového rádia je Sony XDR-P1 ťažko poraziť v čistote a hlasitosti.

3. Roberts Revival Petite
Malé digitálne rádio s Bluetooth.
Roberts Revival Petite

4. Pure Siesta Charge
Bezdrôtové nabíjanie z neho robí pokrokové DAB rádio. To, čím Pure Siesta Charge vyniká, sú – uhádli ste – jeho možnosti nabíjania. Ak je váš smartfón alebo phablet kompatibilný s bezdrôtovým nabíjaním Qi, budete ho môcť nechať na tomto DAB rádiu, keď dobíja batériu.

Má nádherný zvuk s jednoduchými možnosťami prispôsobenia a predvoľbami, zatiaľ čo všetky praktické funkcie budíka, časovača a rádia obľúbeného radu Siesta od Pure ho predurčujú ako mimoriadne praktický doplnok pri posteli. Nehovoriac o samostmievacom LED displeji a sklenenej obrazovke.

Nie každý využije funkciu bezdrôtového nabíjania: v každom prípade však získate elegantné, dobre navrhnuté DAB rádio a reproduktor, ktoré sa oplatí vidieť.

5. Roberts Rambler BT Stereo
Drahé DAB rádio v retro štýle, ktoré pridáva boom a Bluetooth
Roberts Rambler BT Stereo

Výnimočná kvalita zostavenia, presvedčivý retro dizajn a dobrá všestranná kvalita zvuku vládnu tomuto vynikajúcemu, aj keď drahému rádiu DAB, ktoré tiež ponúka slušné streamovanie cez Bluetooth. Roberts Rambler BT Stereo je k dispozícii v krémovej, zelenej a modrej farbe a má rukoväť na prenášanie potiahnutú umelou kožou (vinyl) a panely, ktoré sa tiahnu cez chrbát, s čistými dubovými panelmi na oboch stranách chrómovej a čiernej mriežky reproduktora. Vychádza z pôvodného „Ramblera“ zo 70. rokov.

Je primárne navrhnutý tak, aby vyzeral skvele v kuchyni alebo spálni a mal širokú príťažlivosť; znie to úplne dobre pre hlas aj hudbu, ale nie sú tam žiadne nastavenia EQ. Sme tiež mierne sklamaní, že vstavaná batéria je nahradená potrebou vložiť štyri batérie AA, ale o kvalite estetiky a zvuku tohto DAB rádia niet pochýb.

7. JBL Tuner 2
Najlepšie vodotesné DAB rádio. JBL Tuner 2 je veľmi prenosné a pôsobivo odolné DAB/FM rádio, ktoré slúži aj ako Bluetooth reproduktor. Rádio samo o sebe je vynikajúce, ale vreckové toto malé rádio znamená, že musí mať relatívne malý reproduktor. Je úplne v poriadku pre hudbu a reč, ale nie je to rádio, ktoré budete používať na párty. Za zmienku tiež stojí, že Bluetooth je tu 4.2, čo nie je také bez rušenia ako novšie verzie štandardu Bluetooth.
Najlepšie vodotesné DAB rádio
Napriek týmto drobnostiam je to však typicky dobre postavený reproduktor JBL, ktorý sa veľmi ľahko používa a medzi nabitiami môžete získať až 12 hodín prehrávania rádia. Nabíjačka je tu USB-C, ale budete si musieť poskytnúť vlastný napájací adaptér.

USP tu má vodotesnosť IPX7, vďaka čomu je to obzvlášť dobrá voľba na cestovanie alebo na počúvanie pri bazéne: tam, kde je veľa prenosných reproduktorov odolných voči striekajúcej vode, je Tuner 2 oveľa viac chránený pred náhodnými pádmi a záplavami. Dokonale sa hodí pri umývadle, pri bazéne, na pláži, alebo ak hrozí, že ho polievate hadicou, keď polievate záhradu.