Liečivé účinky petržlenu a jeho vňate. Jedenie petržlenu prospieva vašej pleti. Máme ho doma v záhrade, ale niektori ho použivajú len ako prísadu do jedla. Bylina má vysoký obsah vitamínu C a vitamín C vytvára kolagén, ktorý dodáva pokožke jej štruktúru a silu. Kolagén pomáha vyhladiť jemné vrásky a vrásky. Surový petržlen obsahuje folát, dôležitý vitamín B, vďaka čomu je vhodným kandidátom na prevenciu srdcových ťažkostí a záchranu srdca. Folát sa podieľa na udržiavaní normálnych hladín homocysteínu aminokyseliny, čo je dôležité vzhľadom na to, že zvýšené hladiny sú spojené s kardiovaskulárnymi chorobami.

Liečivé účinky petržlenu v kozmetike

Jedenie petržlenu prospieva vašej pleti. Hydratačný krém na tvár s petržlenovou vňaťou je ľahký, upokojujúci hydratačný krém, ktorý obnovuje jemnú, pružnú pokožku bez mastných alebo lepivých zvyškov. Využíva silu bieleho čaju, kamennej ruže a sladkého mandľového oleja. Dámy to je niečo pre vás. Je to jeden z najpredávanejšich produktov v Anglicku od firmy Aesop. Volá sa Aesop Parsley Seed Anti-Oxidant Facial Hydrating Cream. Aesop ponúka aj dalšie medikamenty na tejto báze pre čistenie pleti. Všetky sú eco!
Bez parebénu a podobných umelých telu nežiadúcich chemikálii a hlúposti pridávaných do kozmetiky. Aesop predáva svoje zázračné prípravky vo flaštičkách, ktoré pripmínajú designom “staré dobré lekárne” – vintage:))

Liečivé účinky petržlenu, Aesop Parsley Seed Anti-Oxidant Facial Hydrating Cream

Široku ponuku Aesop nájdete na tomto webe, už len jeho názov hovorí za všetko – Paraben Free a ešte k tomu s koncovkou TOP:))

Parsley Seed Anti-Oxidant Hydrating Cream

Starneme nie z dôvodu nášho veku, ale z tých chemických zlúčením, ktoré nám tu roky rozprašujú lietadlami a dávajú do stravy. Pokožka starne raketovým tempom a vyzeráme ako chodiace múmie. Anti-Aging!! Krémy proti starnutiu pleti:)

Liečivé účinky petržlenu, ochrana pred rakovinou prsníka.

Životný štýl s petržlenom, ktorý znižuje riziko rakoviny. Petržlen môže mať špecifické ochranné výhody proti rakovine prsníka. „Obsahuje chemickú zlúčeninu nazývanú apigenín, o ktorej je známe, že pomáha inhibovať rast buniek rakoviny prsníka.“ Pridajte hrsť petržlenu s plochým listom do šalátov, smoothies.

Liečivé účinky petržlenu pri grilovaní

Konzumujte petržlen s kuracím mäsom na grile, rybami a steakom, ktorý pomáha minimalizovať účinky heterocyklických amínov na rakovinu. Heterocyklické amíny vznikajú, keď sa proteíny varia pri vysokých teplotách. Pripravte si chimichurri omáčku zmiešaním petržlenu, čerstvého cesnaku, soli, korenia, jablčného muštu alebo octu z červeného vína a olivového oleja.

Negrilujte len preto, aby ste sa obžrali pripečeným mäsom:)) Pripečenie mäsa do čierna, je doslova vaša karciogénna rakva.

Pri grilovaní so spopanetými susedmi, namyslenými podnikateľmi alá Bašternák, dodržujte sociálny dištanc Covid-19:))

Taká do chrumkava opekaná slaninka s cibuľkou a s kamarátmi niekde ďaleko od hlučného davu v lese, vydá za oveľa viac ako grilovanie v kravate doma na záhrade, aby ste boli “IN”:)