GPS hodinky v rôznych farbách Polar Vantage. Cena Vantage M je podstatne nižšia ako cena Vantage V čo z nich robí oveľa presvedčivejšieho GPS kamaráta. Chýbajú však aj niektoré z vynikajúcich funkcií Vantage V – napríklad zabudovaný merač bežného výkonu, barometrický výškomer a metrika Polar’s Recovery Pro. V tomto cenovom bode je ponuka stále presvedčivá a stavia ju proti spoločnosti Spunďan Trainer Wrist HR spoločnosti Suunto.
Celkové rozhranie Vantage M je prakticky totožné s rozhraním Vantage V s výnimkou jedného kľúčového bitu: Neexistuje žiadna dotyková obrazovka. Obidve hodinky majú tlačidlá, ktoré vám však umožňujú používať tlačidlá pre úplnú navigáciu.
Medzitým je na zadnej strane jednotky optický HR senzor. Má ohromujúcich 9 LED diód, vrátane štyroch sád dvojitých červených, zelených LED a jednej samostatnej zelenej LED. A vlastne je tu nepoužitá 10. oranžová dióda LED. Polar tvrdí, že by ho mohli používať na ceste, ale jeho doterajšie testovanie nepreukazuje veľkú výhodu z jeho umožnenia. Otočením hodiniek dozadu máte rôzne dashboardy na ciferníku. Funguje to tak, že dátum a čas sa zobrazuje na všetkých plochách, ale údaje okolo tváre sa otáčajú cez niekoľko rôznych metrík.
Jednotka automaticky sleduje váš spánok, vrátane aktivít počas spánku, ako aj času, keď ste zaspali a prebudili sa. Časy budenia sa zdajú byť trochu viac spojené s tým, keď vstanete z postele, a nie keď sa prebudíte.
Nakoniec nezabudnite, že na samotných hodinkách môžete zmeniť niekoľko nastavení. Všeobecne povedané, spoločnosti majú tendenciu meniť nastavenia na hodinkách, v aplikácii pre smartfóny alebo na webe pre stolné počítače. V prípade spoločnosti Polar je to väčšinou prostredníctvom aplikácie pre smartfóny a webu pre stolné počítače, s niekoľkými nastaveniami samotných hodiniek. V prípade Garmin je to väčšinou na hodinkách samotných a prostredníctvom aplikácie je to iba niekoľko nastavení. Neexistuje správna odpoveď čo je lepšie, takže je to skutočne iba otázka preferencie používateľa.