Apple iMac je elegantný a výkonný all-in-one stolný počítač, ktorý je obľúbený medzi kreatívnymi profesionálmi, dizajnérmi a každým, kto oceňuje estetickú príťažlivosť a špičkový výkon. Za posledných päť rokov je iMac jedným z najpredávanejších produktov Apple vďaka pokročilým funkciám, výkonnému hardvéru a úžasnému dizajnu.

Apple iMac vývoj za posledných päť rokov, jeden z najpredávanejších produktov

V tomto článku sa ponoríme hlboko do iMacu a preskúmame, prečo bol za posledných päť rokov najpredávanejším. Budeme diskutovať o hardvéri, softvéri, dizajne a funkciách, vďaka ktorým iMac vyniká na preplnenom trhu so stolnými počítačmi.

Hardvér:

iMac je známy svojim výkonným hardvérom, ktorý s ľahkosťou zvládne aj náročné úlohy. Za posledných päť rokov Apple vydal niekoľko verzií iMacu, z ktorých každá má svoju vlastnú unikátnu hardvérovú konfiguráciu. Najnovší iMac prichádza s procesorom Intel Core i5 10. generácie s až 6 jadrami, vďaka čomu je neuveriteľne rýchly a efektívny. Disponuje tiež až 8 GB DDR4 RAM, čo zaisťuje plynulý multitasking a rýchly výkon.

Pokiaľ ide o úložisko, iMac ponúka celý rad možností vrátane pevných diskov (SSD) a pevných diskov (HDD). Najnovší iMac je dodávaný s SSD, ktorý dokáže uložiť až 1 TB dát, čo zaisťuje rýchle spúšťanie a rýchle spúšťanie aplikácií. iMac má tiež vyhradenú grafickú kartu, ktorá je nevyhnutná pre graficky náročné úlohy, ako je úprava videa a hranie hier.

Softvér:

iMac je dodávaný s macOS, proprietárnym operačným systémom spoločnosti Apple, ktorý je známy svojou stabilitou, bezpečnosťou a jednoduchým používaním. Za posledných päť rokov prešiel macOS niekoľkými aktualizáciami, pričom každé vydanie prináša nové funkcie a vylepšenia.

Jednou z výnimočných funkcií systému macOS je jeho integrácia s ekosystémom zariadení spoločnosti Apple, ako sú iPhone a iPad. Vďaka funkciám, ako je Handoff, môžu používatelia bez problémov prepínať medzi svojimi zariadeniami a pokračovať tam, kde na inom zariadení prestali.

iMac sa dodáva aj s radom aplikácií na zvýšenie produktivity, ako sú Pages, Numbers a Keynote, ktoré sú ekvivalentom balíka Microsoft Office. Okrem toho má macOS robustný App Store, ktorý ponúka množstvo aplikácií pre produktivitu, kreativitu, zábavu a ďalšie.

Dizajn:

iMac je známy svojim úžasným dizajnom, ktorý sa za posledných päť rokov takmer nezmenil. Najnovší iMac je vybavený 21,5-palcovým alebo 27-palcovým Retina displejom, ktorý ponúka neuveriteľne ostrý a živý obraz. Displej je tiež navrhnutý tak, aby obmedzil odlesky, čo uľahčuje očiam.

iMac má tiež tenký profil, pričom najnovší model meria v najtenšom bode iba 5 mm. Hliníkové telo dodáva iMacu prémiový vzhľad a dojem a počítač je dostupný v rade farieb vrátane striebornej, vesmírne šedej, zelenej, modrej a ružovej.

iMac má tiež celý rad portov vrátane Thunderbolt 3, USB-A, SDXC a Ethernet. To umožňuje používateľom pripojiť celý rad periférnych zariadení, ako sú externé pevné disky, monitory a tlačiarne.

Vlastnosti:

iMac je nabitý funkciami, ktoré z neho robia najlepšiu voľbu pre profesionálov a kreatívcov. Jednou z výnimočných funkcií je FaceTime HD kamera, ktorá ponúka vysokokvalitné videokonferencie a hovory. Kamera má tiež vstavaný mikrofón a stereo reproduktory, vďaka čomu je komunikácia s ostatnými jednoduchá.

iMac je vybavený aj technológiou Apple Touch ID, ktorá používateľom umožňuje bezpečne odomknúť počítač a nakupovať pomocou odtlačku prsta. Táto funkcia pridáva iMacu ďalšiu vrstvu zabezpečenia, vďaka čomu je obľúbenou voľbou pre používateľov, ktorí si cenia súkromie.

Čo sa týka konektivity, iMac podporuje Wi-Fi a Bluetooth, čo umožňuje používateľom bezdrôtové pripojenie k celému radu zariadení.