Aloe Vera ošetrujúci krém na pokožku s propolisom Propolis je živicová látka, ktorá včely zbierajú z kvetov a kvetinových gombíkov, pukov, kôry stromov, najmä od brestov, a používa sa ako druh cementu pri stavbe úľa. S propolisom včely uzatvárajú malé otvory a praskliny v úli, zvárajú voštiny, rovnako ako uzatvárajú úľ pred studeným vetrom a zabraňujú vstupu prírodných húb a baktérií z prírodných nepriateľov. Propolis je teda surovinou používanou pri výstavbe včelej komunity.

Uskutočnilo sa niekoľko štúdií na stanovenie fyziologickej aktivity, ako sú antimikrobiálne, protizápalové, antioxidačné a antivírusové.

Terapeutické vlastnosti propolisu motivujú výskum izolácie, identifikáciu chemických zlúčenín a ich možný vzťah k biologickej aktivite. Prítomnosť niekoľkých fenolových zlúčenín čiastočne vysvetľuje veľkú rozmanitosť biologických a terapeutických vlastností uvedených v literatúre, najmä v posledných 3 desaťročiach.

Aloe vera gél na suchú citlivú pokožku


 Aloe Vera ošetrujúci krém s propolisom.


Krém z aloe vera s propolisom obsahuje 79% aloe vera. Je vhodný na ošetrenie suchej, podráždenej a náročnej pokožky. Zvyšuje prirodzenú bariéru pokožky a na pokožku kladie ochranný plášť. Propolis sa získava z plástov a vďaka svojej tepelnej izolácii v kombinácii s hydratačným účinkom Aloe Vera poskytuje pokožke pocit starostlivosti a úľavy.